Julia Wróblewska (ur. 1998) jest polską aktorką niezawodową, a także celebrytką. Popularność przyniósł jej film „Tylko mnie kochaj” i serial „M jak miłość”. Od dzieciństwa zmaga się z zaburzeniami psychicznymi.
Instagram: @juleczkaaa_jula
Spis treści
Julia Wróblewska – cudowne dziecko mediów
Julia Wróblewska (z drugiego imienia Magdalena) urodziła się w Warszawie 18 października 1998 r. Mama Anna Neska-Wróblewska i Artur Wróblewski mają też drugą córkę, o pięć lat młodszą od Julki Oliwię.
W młodości doświadczyła i sławy, i jej konsekwencji w postaci problemów zdrowotnych. Od dzieciństwa zmagała się z zaburzeniami psychicznymi, co stało się powodem, dla którego rodzice przepisali ją ze „zwykłej” klasy do szkoły z oddziałami integracyjnymi.
Faktem jest też, że od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem, lubiła wcielać się w różne osoby i pozować do zdjęć.
Wcześnie została okrzyknięta młodą gwiazdą. To zaś oznaczało również krytykę i bezlitosny hejt, a trudności pogłębiało rozstanie rodziców. Gdy była w piątej klasie podstawówki, rodzina planowała przeprowadzkę. Niechętnie się zgodziła, ale „kartą przetargową” okazał się uroczy psiak, york, z którym nie rozstawała się na krok. Szczeniak na cześć bohaterki z „Gwiezdnych wojen” otrzymał imię Lea.
To z psiakiem odwiedzała w wakacje dom dziadków na wsi, który był odskocznią od jej problemów.
Złą stroną popularności okazała się jednak nieakceptacja ze strony rówieśników. Czasami bezlitosna, gdyż Julka była nawet ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej. „Jako dziecko musiałam przychodzić przed lekcjami i wychodzić po, ponieważ to fenomenalne dziecko było po prostu atakowane, ciągnięte za włosy i za ręce, bo grałam z Maćkiem, którego nastolatki wtedy kochały” – wspominała w wywiadzie dla portalu internetowego dzieckoifigura.pl. Osiągnęła sukces, więc rówieśnicy zazdrościli jej i nie lubili.
Kiedyś koleżanka chciała ją nawet zrzucić z trzech metrów, krzycząc, że kiedy zostanie kaleką, nie będzie grać w filmach. Być może dlatego na planie filmowym mama nie odstępowała dziewczynki na krok. To ona dbała o karierę córki i o jej życie prywatne.
Julka robiła w życiu wiele rzeczy: była harcerką strzelała z łuku, tańczyła. Lubi tę swoją „wielofunkcyjność”.
Po skończonym gimnazjum zaczęła naukę w liceum publicznym, ale po roku przeniosła się do społecznego, im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie. Skończyła je w 2017 r., ale nie zdała matury. Egzamin dojrzałości zakończył jej edukację dopiero rok później.
Julia Wróblewska – kariera w filmie
Filmy fabularne okazały się bardzo ważne w dorobku artystycznym Julii, mimo że nie posiada wykształcenia w tym kierunku. W 2006 r. w wieku 8 lat zadebiutowała jako Michalina w komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego „Tylko mnie kochaj”. Grała tam filmową córkę Macieja Zakościelnego, który po latach odniósł się do jej problemów ze zdrowiem. Natychmiast zyskała popularność i została okrzyknięta cudownym dzieckiem. Fenomen dziecięcej aktorki szybko dostrzegli producenci innych filmów, angażując małą gwiazdę do roli w filmach: „Och, Karol 2” (2011), świątecznej komedii „Listy do M.” (2011), refleksyjnej opowieści o przemijaniu „Piąta pora roku” (2012), w produkcji „Dom na końcu drogi” (2013). W 2015 r. po raz kolejny zagrała Tosię w drugiej części komedii romantycznej „Listy do M.”, a dwa lata później – w trzeciej części, czyli „Listy do M.3” (2017).
W 2019 r. jako nastolatka wzięła udział w projekcie „(Nie)widzialna nastoletnia depresja”. Była tym bardziej wiarygodna, że z problemem depresji i zaburzeń zmagała się prywatnie. W 2020 r. wzięła udział w produkcji „Wpadka” – jako dziewczyna w ciąży, co również zbiegło się z pogłoskami jakoby prywatnie spodziewała się dziecka.
Julia Wróblewska – seriale i teledyski
Serial dość szybko upomniał się o genialną dziewczynkę i w 2006 r. producenci zatrudnili ją do „Magda M.”. Była tam Julką, adoptowaną córką państwa Waligórów. Fani „Rodziny zastępczej” (2006) pamiętają Julkę Wróblewską jako Alinkę, ale największą popularność przyniósł 9-letniej wówczas aktorce udział w serialu „M jak miłość” (od 2007), gdzie scenarzyści przygotowali jej miejsce jako Zosia Warakomska.
Kolejne miesiące i lata to udział w serialach: „Determinator” (2007) – jako Julcia, córka Ewy Kopackiej, „Naznaczony” (2009) – jako Natalia Kral i „W rytmie serca” (2019) – jako Kira, piosenkarka i influencerka.
Nieco mniej znane są jej kreacje teledyskowe. W 2016 r. wystąpiła w teledysku „N-O-C” do piosenki Cleo oraz w utworze „To tylko gra” Olivii Fok. W 2017 r. pojawiła się w klipie zespołu „Między nami”, zatytułowanym „Świąteczne zakupy – piosenka na święta!”.
Julia Wróblewska – telewizja
Uczestniczyła w wielu programach telewizyjnych, premierach filmowych, testowaniu zabawek oraz w wywiadach. W 2006 r. wzięła udział w programie TVN „Uwaga! Kulisy sławy”. Do tego programu powróciła, opowiadając o sobie, 11 lat później. W tym samym 2006 r., a więc mając zaledwie 8 lat była uczestniczką kolejnych programów TVN: „Rozmowy w toku” i w śniadaniówkach: „Dzień dobry TVN” oraz w „Pytaniu na śniadanie”. Od 2008 r. była gościem „Wiadomości” i „Faktów” (2009), uczestniczyła w programie „Rytm miasta” (2010).
2012 r. to udział w „Familiadzie” telewizyjnej „Dwójki”, rok później w programie TVN-u „Na językach”. Niektóre z tych programów poświęcone były dyskusjom na temat plusów i minusów medialnej kariery dzieci.
W 2015 r. jako uczestniczka polsatowskiego programu „Celebrity Splash!” zajęła 4. miejsce. W tym samym roku Polsat zaprosił ją do swojego programu „Piekielna kuchnia”, a w Superstacji znany dziennikarz gościł w programie „Wojtek Jagielski na żywo” (2015).
W 2016 r. jako uczestniczka popularnego programu „Taniec z gwiazdami” zajęła 3. miejsce w parze z 40-letnim wtedy Janem Klimentem.
Kolejne lata to udział w programach telewizyjnych: „MiniMini+” (2016) i „Aleja sław” (2016), „Agent – Gwiazdy” (2018), „Ostre cięcie” (2018) i „Gość Red Carpet TV” (2018).
W 2019 r. była uczestniczką programu TVN24 „Czarno na białym”, poświęconego ofiarom w sieci.
Uczestniczyła w programach: „Projekt Lady” (2019) i „Ekipa Follovers” (2019), a w czasie pandemii wzięła udział w programie telewizyjnej „Jedynki” pt. „Rozmowy w czasach zarazy” (2020).
Julia Wróblewska – chłopak, studia
Przez długi czas matka zabraniała dziewczynie spotykać się z chłopakami, argumentując, że jest zbyt zapracowana i nie ma na to czasu. Decyzja wynikała zapewne również z obaw o córkę i zdiagnozowanych u niej zaburzeń osobowości.
Ma chłopaka, Krzysztofa, którego poznała w szkole. Znajomość zaczęła się od tego, że on niechcący popchnął ją, a ponieważ wpadła na ścianę, zaprowadził do pielęgniarki, i… został zapamiętany.
Potem na kilka lat stracili kontakt, ale po pewnym czasie spotkali się ponownie i „zaiskrzyło”. Julia przygotowuje sobie alternatywę dla małego i dużego ekranu i… rozpoczęła studia na kierunku iberystyka… Kocha zwierzęta, ma fretkę, o której mówi, że to jej dziecko.
Julia Wróblewska – choroba
Przed kilku laty o Julce Wróblewskiej zrobiło się głośno, kiedy zaczęła publikować kontrowersyjne treści w mediach społecznościowych. Pojawiły się pytania i wątpliwości.
Prawdą jest, że jako dziecko doświadczyła ogromnego hejtu, z którym nie mogła sobie poradzić. Do problemów przyczyniła się zapewne wcześnie zapoczątkowana kariera w show-biznesie, choć Julka sama twierdziła, że było inaczej, a popularność wręcz ją uratowała, bo pozwoliła wcielać się w różne osoby. W „Kwarantannie Live” mówiła: „Media, biznes, praca, którą miałam, bardzo mi pomogły i można powiedzieć, że mnie wręcz uratowały od wielu spraw”.
Od kilku lat cierpi na poważną chorobę psychiczną i chodzi na terapię. Poddała się leczeniu farmakologicznemu i głośno mówi o swoich dolegliwościach, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na osoby z problemami psychicznymi.
Jej problem był wyjątkowo dolegliwy. Potrafiła przez dwa tygodnie zamknąć się w domu i spać non stop. Nie jadła, nie kontaktowała się z otoczeniem. Kiedy upuściła długopis, płakała, kładła się na ziemi i uderzała głową w podłogę. Stawała się inną osobą, nie myślała samodzielnie. W dzieciństwie uciekała w świat bajek i wyobraźni, dzięki którym mogła czuć się kimś innym. Później doszły problemy ze samoświadomością i z identyfikacją własnej osobowości.
Pierwsze opinie psychologiczne w dzieciństwie nie pozostawiały złudzeń, ale wtedy rodzice nie ufali terapii. W dorosłym życiu nie obwinia ich, gdyż takie były czasy.
Kiedy w 2020 r. trafiła na oddział ginekologiczno-położniczy warszawskiego szpitala, pojawiły się pogłoski, że jest w ciąży. Okazały się jednak nieuzasadnione.
Julia Wróblewska – ciekawostki
Jest aktywna na tiktoku, gdzie systematycznie prezentuje filmiki na różne tematy dotyczące współczesnego życia.
Lubi gotować i piec – najchętniej słodkości. Ma duszę filantropki. W szkole brała udział w zbiórkach karmy dla zwierząt, później wspierała różne akcje charytatywne. Uważa, że jeśli może komuś pomóc, powinna to robić, niezależnie od tego czy pomaga ludziom, czy zwierzętom.
Źródła
Zdjęcie: Flickr.com | Autor: Fryta 73 | Licencja: CC BY-SA 2.0 | Obróbka: przycięcie
https://plejada.pl/wideo/julia-wroblewska-juz-w-dziecinstwie-miala-problemy-psychiczne-zamykalam-sie-w-innej/bw3313zhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Wr%C3%B3blewska
https://gwiazdy.pinbook.pl/julia-wroblewska
https://party.pl/newsy/julia-wroblewska-jest-w-ciazy-aktorka-trafila-do-szpitala-ginekologiczno-polozniczegozabrala-glos-129315-r1/
https://www.psy.pl/wywiad-z-julia-wroblewska/
https://dzieckoifigura.pl/dziecinstwo-julii-wroblewskiej-bylo-koszmarem-gwiazda-wspomina/