Julia Wróblewska (ur. 1998) jest polską aktorką niezawodową, a także celebrytką. Popularność przyniósł jej film „Tylko mnie kochaj” i serial „M jak miłość”. Od dzieciństwa zmaga się z zaburzeniami psychicznymi.
Instagram: @juleczkaaa_jula
Julia Wróblewska – cudowne dziecko mediów
Julia Wróblewska (z drugiego imienia Magdalena) urodziła się w Warszawie 18 października 1998 r. Mama Anna Neska-Wróblewska i Artur Wróblewski mają też drugą córkę, o pięć lat młodszą od Julki Oliwię.
W młodości doświadczyła i sławy, i jej konsekwencji w postaci problemów zdrowotnych. Od dzieciństwa zmagała się z zaburzeniami psychicznymi, co stało się powodem, dla którego rodzice przepisali ją ze „zwykłej” klasy do szkoły z oddziałami integracyjnymi.
Faktem jest też, że od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem, lubiła wcielać się w różne osoby i pozować do zdjęć.
Wcześnie została okrzyknięta młodą gwiazdą. To zaś oznaczało również krytykę i bezlitosny hejt, a trudności pogłębiało rozstanie rodziców. Gdy była w piątej klasie podstawówki, rodzina planowała przeprowadzkę. Niechętnie się zgodziła, ale „kartą przetargową” okazał się uroczy psiak, york, z którym nie rozstawała się na krok. Szczeniak na cześć bohaterki z „Gwiezdnych wojen” otrzymał imię Lea.
To z psiakiem odwiedzała w wakacje dom dziadków na wsi, który był odskocznią od jej problemów.
Złą stroną popularności okazała się jednak nieakceptacja ze strony rówieśników. Czasami bezlitosna, gdyż Julka była nawet ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej. „Jako dziecko musiałam przychodzić przed lekcjami i wychodzić po, ponieważ to fenomenalne dziecko było po prostu atakowane, ciągnięte za włosy i za ręce, bo grałam z Maćkiem, którego nastolatki wtedy kochały” – wspominała w wywiadzie dla portalu internetowego dzieckoifigura.pl. Osiągnęła sukces, więc rówieśnicy zazdrościli jej i nie lubili.
Kiedyś koleżanka chciała ją nawet zrzucić z trzech metrów, krzycząc, że kiedy zostanie kaleką, nie będzie grać w filmach. Być może dlatego na planie filmowym mama nie odstępowała dziewczynki na krok. To ona dbała o karierę córki i o jej życie prywatne.
Julka robiła w życiu wiele rzeczy: była harcerką strzelała z łuku, tańczyła. Lubi tę swoją „wielofunkcyjność”.
Po skończonym gimnazjum zaczęła naukę w liceum publicznym, ale po roku przeniosła się do społecznego, im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie. Skończyła je w 2017 r., ale nie zdała matury. Egzamin dojrzałości zakończył jej edukację dopiero rok później.
Julia Wróblewska – kariera w filmie
Filmy fabularne okazały się bardzo ważne w dorobku artystycznym Julii, mimo że nie posiada wykształcenia w tym kierunku. W 2006 r. w wieku 8 lat zadebiutowała jako Michalina w komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego „Tylko mnie kochaj”. Grała tam filmową córkę Macieja Zakościelnego, który po latach odniósł się do jej problemów ze zdrowiem. Natychmiast zyskała popularność i została okrzyknięta cudownym dzieckiem. Fenomen dziecięcej aktorki szybko dostrzegli producenci innych filmów, angażując małą gwiazdę do roli w filmach: „Och, Karol 2” (2011), świątecznej komedii „Listy do M.” (2011), refleksyjnej opowieści o przemijaniu „Piąta pora roku” (2012), w produkcji „Dom na końcu drogi” (2013). W 2015 r. po raz kolejny zagrała Tosię w drugiej części komedii romantycznej „Listy do M.”, a dwa lata później – w trzeciej części, czyli „Listy do M.3” (2017).
W 2019 r. jako nastolatka wzięła udział w projekcie „(Nie)widzialna nastoletnia depresja”. Była tym bardziej wiarygodna, że z problemem depresji i zaburzeń zmagała się prywatnie. W 2020 r. wzięła udział w produkcji „Wpadka” – jako dziewczyna w ciąży, co również zbiegło się z pogłoskami jakoby prywatnie spodziewała się dziecka.
Julia Wróblewska – seriale i teledyski
Serial dość szybko upomniał się o genialną dziewczynkę i w 2006 r. producenci zatrudnili ją do „Magda M.”. Była tam Julką, adoptowaną córką państwa Waligórów. Fani „Rodziny zastępczej” (2006) pamiętają Julkę Wróblewską jako Alinkę, ale największą popularność przyniósł 9-letniej wówczas aktorce udział w serialu „M jak miłość” (od 2007), gdzie scenarzyści przygotowali jej miejsce jako Zosia Warakomska.
Kolejne miesiące i lata to udział w serialach: „Determinator” (2007) – jako Julcia, córka Ewy Kopackiej, „Naznaczony” (2009) – jako Natalia Kral i „W rytmie serca” (2019) – jako Kira, piosenkarka i influencerka.
Nieco mniej znane są jej kreacje teledyskowe. W 2016 r. wystąpiła w teledysku „N-O-C” do piosenki Cleo oraz w utworze „To tylko gra” Olivii Fok. W 2017 r. pojawiła się w klipie zespołu „Między nami”, zatytułowanym „Świąteczne zakupy – piosenka na święta!”.
Julia Wróblewska – telewizja
Uczestniczyła w wielu programach telewizyjnych, premierach filmowych, testowaniu zabawek oraz w wywiadach. W 2006 r. wzięła udział w programie TVN „Uwaga! Kulisy sławy”. Do tego programu powróciła, opowiadając o sobie, 11 lat później. W tym samym 2006 r., a więc mając zaledwie 8 lat była uczestniczką kolejnych programów TVN: „Rozmowy w toku” i w śniadaniówkach: „Dzień dobry TVN” oraz w „Pytaniu na śniadanie”. Od 2008 r. była gościem „Wiadomości” i „Faktów” (2009), uczestniczyła w programie „Rytm miasta” (2010).
2012 r. to udział w „Familiadzie” telewizyjnej „Dwójki”, rok później w programie TVN-u „Na językach”. Niektóre z tych programów poświęcone były dyskusjom na temat plusów i minusów medialnej kariery dzieci.
W 2015 r. jako uczestniczka polsatowskiego programu „Celebrity Splash!” zajęła 4. miejsce. W tym samym roku Polsat zaprosił ją do swojego programu „Piekielna kuchnia”, a w Superstacji znany dziennikarz gościł w programie „Wojtek Jagielski na żywo” (2015).
W 2016 r. jako uczestniczka popularnego programu „Taniec z gwiazdami” zajęła 3. miejsce w parze z 40-letnim wtedy Janem Klimentem.
Kolejne lata to udział w programach telewizyjnych: „MiniMini+” (2016) i „Aleja sław” (2016), „Agent – Gwiazdy” (2018), „Ostre cięcie” (2018) i „Gość Red Carpet TV” (2018).
W 2019 r. była uczestniczką programu TVN24 „Czarno na białym”, poświęconego ofiarom w sieci.
Uczestniczyła w programach: „Projekt Lady” (2019) i „Ekipa Follovers” (2019), a w czasie pandemii wzięła udział w programie telewizyjnej „Jedynki” pt. „Rozmowy w czasach zarazy” (2020).
Julia Wróblewska – chłopak, studia
Przez długi czas matka zabraniała dziewczynie spotykać się z chłopakami, argumentując, że jest zbyt zapracowana i nie ma na to czasu. Decyzja wynikała zapewne również z obaw o córkę i zdiagnozowanych u niej zaburzeń osobowości.
Ma chłopaka, Krzysztofa, którego poznała w szkole. Znajomość zaczęła się od tego, że on niechcący popchnął ją, a ponieważ wpadła na ścianę, zaprowadził do pielęgniarki, i… został zapamiętany.
Potem na kilka lat stracili kontakt, ale po pewnym czasie spotkali się ponownie i „zaiskrzyło”. Julia przygotowuje sobie alternatywę dla małego i dużego ekranu i… rozpoczęła studia na kierunku iberystyka… Kocha zwierzęta, ma fretkę, o której mówi, że to jej dziecko.
Julia Wróblewska – choroba
Przed kilku laty o Julce Wróblewskiej zrobiło się głośno, kiedy zaczęła publikować kontrowersyjne treści w mediach społecznościowych. Pojawiły się pytania i wątpliwości.
Prawdą jest, że jako dziecko doświadczyła ogromnego hejtu, z którym nie mogła sobie poradzić. Do problemów przyczyniła się zapewne wcześnie zapoczątkowana kariera w show-biznesie, choć Julka sama twierdziła, że było inaczej, a popularność wręcz ją uratowała, bo pozwoliła wcielać się w różne osoby. W „Kwarantannie Live” mówiła: „Media, biznes, praca, którą miałam, bardzo mi pomogły i można powiedzieć, że mnie wręcz uratowały od wielu spraw”.
Od kilku lat cierpi na poważną chorobę psychiczną i chodzi na terapię. Poddała się leczeniu farmakologicznemu i głośno mówi o swoich dolegliwościach, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na osoby z problemami psychicznymi.
Jej problem był wyjątkowo dolegliwy. Potrafiła przez dwa tygodnie zamknąć się w domu i spać non stop. Nie jadła, nie kontaktowała się z otoczeniem. Kiedy upuściła długopis, płakała, kładła się na ziemi i uderzała głową w podłogę. Stawała się inną osobą, nie myślała samodzielnie. W dzieciństwie uciekała w świat bajek i wyobraźni, dzięki którym mogła czuć się kimś innym. Później doszły problemy ze samoświadomością i z identyfikacją własnej osobowości.
Pierwsze opinie psychologiczne w dzieciństwie nie pozostawiały złudzeń, ale wtedy rodzice nie ufali terapii. W dorosłym życiu nie obwinia ich, gdyż takie były czasy.
Kiedy w 2020 r. trafiła na oddział ginekologiczno-położniczy warszawskiego szpitala, pojawiły się pogłoski, że jest w ciąży. Okazały się jednak nieuzasadnione.
Julia Wróblewska – ciekawostki
Jest aktywna na tiktoku, gdzie systematycznie prezentuje filmiki na różne tematy dotyczące współczesnego życia.
Lubi gotować i piec – najchętniej słodkości. Ma duszę filantropki. W szkole brała udział w zbiórkach karmy dla zwierząt, później wspierała różne akcje charytatywne. Uważa, że jeśli może komuś pomóc, powinna to robić, niezależnie od tego czy pomaga ludziom, czy zwierzętom.
Artykuły, które mogą Ci się spodobać:
Źródła
Zdjęcie: Flickr.com | Autor: Fryta 73 | Licencja: CC BY-SA 2.0 | Obróbka: przycięcie
https://plejada.pl/wideo/julia-wroblewska-juz-w-dziecinstwie-miala-problemy-psychiczne-zamykalam-sie-w-innej/bw3313zhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Wr%C3%B3blewska
https://gwiazdy.pinbook.pl/julia-wroblewska
https://party.pl/newsy/julia-wroblewska-jest-w-ciazy-aktorka-trafila-do-szpitala-ginekologiczno-polozniczegozabrala-glos-129315-r1/
https://www.psy.pl/wywiad-z-julia-wroblewska/
https://dzieckoifigura.pl/dziecinstwo-julii-wroblewskiej-bylo-koszmarem-gwiazda-wspomina/
Zapisz się do newslettera
Chciałbyś co jakiś czas otrzymywać powiadomienia o nowych, ciekawych biografiach?Zapisz się do newslettera: