Małgorzata Socha przyszła na świat w Warszawie, 23 kwietnia 1980 roku. Jest popularną polską aktorką, która występuje głównie w serialach telewizyjnych.
Biografia i życiorys Małgorzaty Sochy
Małgorzata Socha jest polską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Choć karierę swoją rozpoczynała już podczas studiów (ukończyła warszawską Akademię Teatralną), to popularność zyskała wraz z rolą w serialach telewizyjnych takich jak „Na Wspólnej” oraz „BrzydUla”.
Małgorzata Socha kończąc podstawówkę podjęła naukę w XL. Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, by następnie znaleźć się w Akademii Teatralnej w Warszawie. LIceum tymczasem okazało się czasem przełomowym, bowiem to już jako uczennica liceum Małgorzata Socha zagrała główną rolę, a sztuką odegraną wówczas był spektakl w Teatrze Telewizyjnym, pod tytułem „Anka” (1997). Udało się, bowiem w związku z tym rok później zaczęła grać swoją bohaterkę w serialu „Złotopolscy”, czyli postać Kate, którą przyszło jej kreować przez łącznie prawie cztery lata. Następnie zagrała epizodyczne role w produkcjach, jak „Moja Angelika” (1998), później „To my” (2000), oraz „Wtorek” (2001) i „Zostać miss” (2001).
Małgorzata Socha zasłynęła zatem w świadomości odbiorców kina głównie dzięki wymienionym rolom serialowym. W 2003 roku natomiast zaczęła wcielać się w postać Zuzanny Hoffer, mianowicie w postać serialu „Na Wspólnej”. Jednak nie ulega wątpliwości, że największą popularność Socha zdobyła rolą dość kontrowersyjnej i całkiem charyzmatycznej sekretarki Violi, czyli grając w serialu „Brzydula”, który to emitowany został przez telewizję TVN. Oprócz tego zagrała też i w takich produkcjach serialowych, jak pt. „Bao-Bab, czyli zielono mi” (w roku 2003), „Zakręcone” (w roku 2005), „S@motność w sieci” (rok 2006), ale nie tylko, bo ałgorzata SOcha nie spoczęła na laurach, więc zagrała też w filmie pt. „Halo Hans” (2007), oraz „Przyjaciółki” (2012). Ponadto miała też okazję wystąpić gościnie w produkcji serialowej „Kasia i Tomek”, następnie „Zaginiona” oraz „Szycie na gorąco”. SOchę podziwiali tez wierni serialom takim jak „Plebania”, „Lokatorzy”, „Miodowe lata”, czy też „Magda M.” i „Prosto w serce”.
Na dużym ekranie Małgorzata Socha też dała z siebie wszystko, dała się bowiem poznać publiczności w takich filmach jak: „To my” (z roku 2000), „Wtorek” (rok 2001), „Sfora: bez litości” (2002 r.), wreszcie „Długi weekend” (2004 r.), „Po sezonie” (2005 r.). Później miało być już tylko lepiej, oto okazuje się, że przyszło jej zagrać w filmach jak „Lawstorant” (z roku 2005), „Miłość w przejściu podziemnym” (w roku 2006), „S@motność w sieci” (2006 r.), „Śniadanie do łóżka” (2010 r.), i wreszcie w popularnym filmie „Weekend” (2010), ale i „Och, Karol 2”, „Być jak Kazimierz Deyna” (rok 2012), czy też „Wkręceni 2” (2015 r.).
Popularność sprawiła, że w 2008 roku Małgorzata Socha wystąpiła w bardzo popularnym programie rozrywkowym pod tytułem „Taniec z Gwiazdami” emitowanym przez telewizję TVN. Zajęła tam wraz z partnerem tanecznym dziewiąte miejsce.
W 2008 roku Małgorzata Socha pobrała się z inżynierem Krzysztofem Wiśniewskim, z którym ma córkę (ur. 2013 r.).
Ciekawostki o Małgorzacie Socha
- Wystąpiła czterech teledyskach czterech artystów, mianowicie w produkcji do numeru grupy Makowiecki Band pt. „Can’t get you out of my head” (2003 r.); Łukasza Zagrobelnego „Jeszcze o nas” (2009 r.); Natalii Kukulskiej pt. „Wierność jest nudna”; oraz Sławomira i Vox pod tytułem „Aneta” (2016).
- Ubiegała się o rolę Anny German w serialu pod tytułem „Anna German”. Ostatecznie angaż do tego filmu otrzymała Joanna Moro.
- Małgorzata Socha użyczyła swego wizerunku w ośmiu dużych kampaniach reklamowych, takich jak np. kredytu gotówkowego Eurobanku (2010), czy też Formuły Rodzinnej Smartfonu Unlimited sieci Play (2015) i sklepów meblowych Agata, biżuterii Apart, oraz drogerii Rossmann (2017).
- Zaciekawia w jej biografii fakt, iż gdy po roli w filmie Janusza Majewskiego zatytułowanym „Po sezonie”, nie dostawała propozycji zawodowych, przez krótki czas parała się zawodem agenta nieruchomości.
Cytaty Małgorzaty Sochy
„Aktor użycza postaci swojego głosu, swojego ciała, duszy i doświadczeń.”
„Aktorstwo to jest bardzo ciężki zawód i nie można przy nim mówić o jakiś sztuczkach. Albo mamy to coś w sobie, w środku, albo nie. Sztuczki są w cyrku, nie w aktorstwie.”
„Nie lubię się sobie przyglądać. Też w pracy zawodowej tego nie robię, żeby później analizować swoją grę.”
„Niektórzy aktorzy denerwują się, kiedy reżyser pokazuje im czarno na białym, jak coś mają zagrać, nie pozostawiając miejsca na kreatywność. Majewski to reżyser, który dużo czerpie z aktora. Dla niego aktor jest jak glina, ale nie taka, w której to on rzeźbi coś swoimi dłońmi, tylko glina, która, delikatnie naciskana sama układa się w jego rękach w kształt, o który mu chodziło. Praca na planie u tego reżysera daje aktorowi komfort, poczucie bezpieczeństwa, a to coś bardzo ważnego; aktor ma poczucie, że za kamerą siedzi ktoś, kto wie czego chce, i kto potrafi tak poprowadzić aktora, że nie zrobi mu krzywdy.”
„Po to jest zawód aktor, żeby nie trzeba było wszystkiego samemu doświadczyć, tylko zagrać.”
Artykuły, które mogą Ci się spodobać:
Źródła
Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Fryta 73. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Socha
http://www.plotek.pl/plotek/0,78882,398208420.html?tag=ma%B3gorzata+socha
https://www.filmweb.pl/person/Ma%C5%82gorzata+Socha-7587/trivia
https://pl.wikiquote.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Socha
Zapisz się do newslettera
Chciałbyś co jakiś czas otrzymywać powiadomienia o nowych, ciekawych biografiach?Zapisz się do newslettera: