Michał „Misiek” Koterski przyszedł na świat w Krakowie 29 grudnia 1979 roku. Jest polskim aktorem, prezenterem telewizyjnym i satyrykiem.
Biografia i życiorys Michała Koterskiego
Michał Koterski jest synem popularnego reżysera Marka Koterskiego oraz Iwony Cieślikowskiej. Jest przy tym bratem stryjecznym słynnego Maćka Koterskiego, czyli osoby, która grała Piotrusia Wolańskiego w filmach zatytułowanych kolejno „Kogel-mogel” oraz „Galimatias, czyli kogel-mogel II”.
Michał Koterski wystąpił w filmach ojca, w których grał Sylwka, mianowicie syna Adama Miauczyńskiego. Znakiem szczególnym aktorstwa Michała Koterskiego jest styl gry – można to w ślad za artystą nazwać po prostu „byciem takim, jakim się jest na co dzień”.
Współuczestniczył w produkcji porannej audycji radiowej na falach Antyradia, podczas której odczytywał blogi znanych w Polsce polityków. W stacji Polsat prowadził natomiast program „Misiek Koterski Show”.
Wiosną 2008 Michał Koterski występował w trzeciej edycji słynnego programu telewizyjnego „Jak oni śpiewają”. W kwietniu 2008 roku zrezygnował jednak z udziału w show na korzyść Grażyny Szapołowskiej i Anety Zając, tym samym zajmując dziewiąte miejsce.
Koterski był poza tym prowadzącym galę konkursu Miss Polska 2012 oraz koncert płocki „Disco pod Gwiazdami”. Jesienią 2014 zdecydował się Koterski wziąć udział w drugiej emitowanej przez telewizję Polsat edycji popularnego programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jego partnerką taneczną była tam Janja Lesar, z którą zajął dobre ósme miejsce, czyli odpadając w piątym odcinku.
Ponadto partnerką życiową Michała Koterskiego jest Marcela Leszczak, z którą ma syna Fryderyka, urodzonego w 2017 roku.
Ciekawostki o Michale Koterskim
- Na przestrzeni lat 1999 – 2018 Michał Koterski zagrał w dwudziestu pełnometrażowych produkcjach filmowych. Zagrał również w serialu „Pierwsza miłość” oraz „ Świat według Kiepskich”.
- Jest znany w światku aktorskim ze swoich przeszłych a bujnych imprez, w których nie oszczędzał się zażywając substancje psychoaktywne.
- Jest felietonistą w porannej „Antyliście” w rozgłośni Antyradia.
- W 2007 wystąpił w kampanii reklamowej ING Banku Śląskiego oraz kampanii społecznej „Idź i głosuj”.
- Posiada na swym koncie karę 7 miesięcy kary pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Powodem była w tym przypadku próba sprzedania przez niego zadłużonego mieszkania.
Cytaty Michała Koterskiego
- „Bo się boję. Bo tak naprawdę rola komedianta w tym całym show-biznesie jest dla mnie pewnego rodzaju ucieczką. Dzięki temu ludzie traktują mnie z przymrużeniem oka i wybaczają pewne rzeczy. To był zawsze mój problem. Boję się występować na poważnie, bo boję się oceny. To mnie blokuje przed tym, co tak naprawdę chciałbym zrobić.”
- „Kiedy byłem młodszy, i jeszcze tylko kobiety były na wyciągnięcie palca do tej gazety, to bardzo często oglądałem tam tylko obrazki. A teraz czytam, bo naprawdę fajne wywiady są w „Playboyu”. (…) Ale na mnie mały ma wpływ gazety, czy takie rzeczy, ja mam swój styl życia, który jest inny od każdego, więc jakby „Playboy” nie jest w stanie mi podskoczyć. Żaden. (…) Tego typu pisma wpływają na pewno na mężczyzn i patrzą co jest modne, żeby móc potem zaimponować kobietom, ale myślę, niestety, że nie w tym rzecz.”
- „Nie mam nic do ludzi, którzy grają w serialach – bo seriale są ludziom potrzebne. Wystarczy spojrzeć na ich popularność. Tak samo jest z komediami romantycznymi, które są krytykowane, a miliony ludzi je ogląda. Ja jednak nie chcę brać w tym udziału: nie chcę występować w sitcomach. Co innego, jak jest dobry reżyser, taki jak Anka Jadowska – sama przyjemność z nią pracować. Wolę iść do pracy niezwiązanej z tym zawodem, niż robić rzeczy których nie czuję.”
Źródła
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Koterski
- https://pl.wikiquote.org/wiki/Micha%C5%82_Koterski
Prawa autorskie do zdjęcia
Zdjęcie pochodzi z serwisu Flickr.com. Autorem zdjęcia jest użytkownik “Sławek”. Zdjęcie zostało wykorzystane na licencji CC BY-SA 2.0.
Jak oceniasz ten artykuł?
Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.
Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!
Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.
Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.
Dziękujemy za Twoją opinię.