Słoń, a właściwie Wojciech Zawadzki, przyszedł na świat 27 listopada 1983 roku. Jest polskim raperem – autorem muzyki i tekstów.
Biografia i życiorys Słonia
Działalność artystyczna Wojciecha Zawadzkiego rozpoczęła się wraz z pierwszą dekadą XXI w., jednakże swe pierwsze muzyczne próby Słoń podejmował jeszcze w latach szkolnych, co przypadło na lata 90. XX w.. Zawadzki dojrzewał, by w 2006 roku wraz z Shellerinim utworzyć projekt o nazwie WSRH. Duet wkrótce wykorzystał okazje by zarejestrować wkrótce kolejno swoje wydawnictwa, takie jak „Mistrz tu jest remix” (feat. Kobra/Fataem) w roku 2006, oraz „Wyższa szkoła robienia hałasu” dwa lata później, natomiast w 2009 roku „Unhuman Mixtape”. W 2009 roku ukazał się jednocześnie solowy debiut Słonia, który to opatrzył tytułem „Chore melodie”. Materiał ku zaskoczeniu niektórych utrzymany został w ówcześnie mało popularnej na polskim rynku stylistyce zwanej horrorcorem, lecz właśnie dzięki temu przysporzył Zawadzkiemu popularności w krajowym podziemiu artystycznym.
Później, w duecie ze swym producentem muzycznym Mikserem, Wojciech Zawadzki nagrał materiał umieszczony na płycie zatytułowanej „Demonologia” z roku 2010, która stanowiła stylistyczne przedłuzenie debiutu Słonia. Nagrana z udziałem wielu gości płyta zawiera studyjny występ m.in. wokalisty popularnego zespołu Turbo – Tomasza Struszczyka. W roku 2012 natomiast na półki sklepowe trafił pierwszy produkt WSRH pod tytułem „Szkoła wyrzutków”. Wydawnictwo okazało się być strzałem w dziesiątkę, bowiem odniosło spory sukces fonograficzny zdobywając 5. miejsce zestawienia najpopularniejszych albumów w kraju (OLiS). Rok później wyszła z kolei druga płyta Słonia zarejestrowana z Mikserem, a zatytułowana „Demonologia 2”. Trzypłytowe wydawnictwo debiutowało wówczas na świetnym 2. miejscu zestawienia OLiS. Gościnnie wystąpili na longplay’u m.in. tacy popularni krajowi raperzy jak KaeN, Pih czy też Paluch. Album wypromowany został teledyskami do takich utworów jak „D2B4” oraz „CHCWD”.
Ciekawostki o Słoniu
- Dyskografia Wojtka Zawadzkiego jest ściśle związana z WSRH (czyli z Wyższą Szkołą Robienia Hałasu – mianowicie ze składem tworzonym wraz z Shellerem) oraz z Mikserem, z którym to mogły powstać dwa albumy na Demonologie.
- Słoń uważany jest za prekursora oraz głównego przedstawiciela tak zwanego horrorcoru w Polsce – to on nurt spopularyzował.
- Słoń jest wytatuowany – tatuaż na jednej ręce przedstawia Michaela Myersa, jak również Hannibala Lectera, Leatherfaca i różne postaci zdobione taśmą filmową.
- Zawadzki nie jest wbrew pozorom satanistą – po prostu nie reprezentuje określonej wiary.
- Słoń delikatnie mówiąc nie gustuje w „freestylu”, uważa że wychodzi on tylko takim jak O.S.T.R. oraz Te-Tris.
- Pseudonim „Słoń” powstał za sprawą lektury „W pustyni i w puszczy” – na obozie szkolnym sparodiował scenę z Nel i słoniem.
Cytaty Słonia
„Jestem superbohaterem, mam skills’ów co nie miara.
Moje tajne alter ego to kapitan „wypierdalaj”.
Zrzucam jelitowy balast na każdego z psychofanów.
Na chuj łazisz za mną cieciu? Idę po piwo do baru.
Mam w chuju tych baranów, co mają w papciach słomę.
Siedzą w kącie jak karaluch robiąc ….”
„Powstaliśmy z krwi przelanej na bitwach,
W oczach płonie gniew, z ust płynie modlitwa,
Nasz ognisty rydwan jest gotowy do szarży,
Serca wybijają rytm wojennych marszy
Każdy z ludzi walczy w imię własnych zasad,
i nie ważne jaki kraj, jakie wyznanie czy rasa,
Nasza siła to władza, pęka ostatnia nić
Dzisiaj wschodzi czarne słońce, jutro nie będzie już nic.”
„Siema! Tak jestem mega zadowolony z odbioru płyty. Włożyłem w nią całe serce, chorą ilość czasu i po prostu w 100% się jej poświęciłem, co zostało docenione przez odbiorców i bardzo się tym jaram! Ludzie słyszą tego typu rzeczy, nie oszukasz swojej publiki i jeśli zrobisz coś na odpierdol – potraktują Cię tak samo.”
Źródło
- https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82o%C5%84_(raper)
- https://www.tekstowo.pl/piosenki_artysty,slo_.html
- https://www.hip-hop.pl/teksty/projector.php?id=1450699907
Prawa autorskie do zdjęcia
Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Tomek Monku Monkiewicz. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.
Artykuły, które mogą Ci się spodobać:
Zobacz także
Zapisz się do newslettera
Chciałbyś co jakiś czas otrzymywać powiadomienia o nowych, ciekawych biografiach?Zapisz się do newslettera: