Agnieszka Maciąg (ur. 1969) jest polską pisarką, blogerką, modelką, aktorką i dziennikarką.
Wzrost: 180 cm
Agnieszka Maciąg – życiorys
Agnieszka Maciąg-Wolańska (z domu Kozak) urodziła się 9 maja 1969 roku w Białymstoku.
Wykształcenie
Agnieszka Maciąg jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Następnie studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i psychologię oraz kulturoznawstwo na SWPS w Warszawie.
Kariera
Agnieszka Maciąg rozpoczęła karierę modelki w 1989 roku. Została wtedy laureatką konkursu dla modelek, który organizowała nowojorska agencja Wilhelmina. Występowała na największych światowych pokazach mody, od Nowego Jorku po Mediolan i Paryż. Pracowała m.in. dla takich projektantów jak Karl Lagerfeld, Pierre Cardin czy Maciej Zień. Jako modelka była gościem amerykańskich programów: Rich & Famous, Good Morning America i Saturday Night with Chani Chang.
Syn Michał
Agnieszka Maciąg była związana z Pawłem Maciągiem, synem aktorki Barbary Wrzesińskiej. Gdy była u szczytu międzynarodowej kariery, w 1992 roku zaszła w ciążę i wróciła do kraju, aby urodzić syna, Michała. W świecie show-biznesu wiele kobiet było straszonych tym, że przyjście na świat dziecka spowoduje rozpad kariery, w związku z czym często wiązało się to z decyzją o aborcji. Agnieszka Maciąg miała fundament wiary, który wyniosła z domu rodzinnego i chociaż groził jej rozpad kariery to jednak ona zdecydowała się dziecko urodzić. Zrozumiała, że może stracić jedynie świat w którym wcale się dobrze nie czuje, a zyskuje ukochanego syna.
Jej syn obecnie pracuje w Holandii. Jest umysłem ścisłym, za pomocą którego pracuje przy komputerze.
Dalsza kariera
Po dwóch latach przerwy Angieszka Maciąg na krótko wróciła do pracy międzynarodowej. Na przestrzeni lat 1994-1996 pojawiała się sporadycznie na wybiegach w Paryżu, Berlinie czy Mediolanie. Odbywała także sesje zdjęciowe dla międzynarodowych magazynów mody. W 1996 roku zdecydowała się zakończyć karierę międzynarodową, jednak nie zrezygnowała z pracy w kraju. Co jakiś czas prezentuje na wybiegu kolekcje polskich projektantów mody.
W 1996 roku Angieszka Maciąg nagrała solowy album studyjny pt. Marakesz 5:30. Z zespołem De Mono wystąpiła na festiwalu sopockim oraz zagrała w sześciu teledyskach tej grupy.
Na przestrzeni lat 1996-1998 prowadziła program dla RTL 7 pt. Siedem pokus. W programie przeprowadzała wywiady z gwiazdami świata sztuki, muzyki, filmu i sportu, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi.
Agnieszka Maciąg prowadziła prezentacje artystyczne i promocyjne. W telewizji Polsat Cafe prowadziła program Metamorfozy Fashion Cafe, a w TV4 współprowadziła program Mała czarna.
Na przestrzeni lat 2002-2005 pracowała jako dyrektor artystyczny przedsiębiorstwa Vistula. Realizowała kampanie reklamowe, pokazy mody i z sukcesem zmieniła wizerunek marki.
Przemiana
W 2006 roku Agnieszka Maciąg poczuła, że już nie chce dłużej żyć w takim świecie. Żyła w świecie twardych zasad, dużych pieniędzy, konkurencji, ciśnienia, nie do końca moralnego życia. Nie chciała brać w tym udziału.
„Przedtem spróbowałam już wszystkiego, przeczytałam wszystkie książki, studiowałam psychologię, kulturoznawstwo i w ogóle chciałam zgłębić wszystko umysłem. Próbowałam bardzo wielu różnych dróg, robiłam bardzo wiele różnych rzeczy w życiu. W 2006 roku poddałam się i powiedziałam – 'Ja już nic nie wiem’. Doszłam do ściany i zostawiłam to wszystko. Powiedziałam – 'Oddaję to Tobie Boże’. Padłam na kolana i się popłakałam. Totalnie się rozpadłam. Wtedy poczułam, że ja nie chcę dalej żyć w takim świecie. Wtedy się kompletnie poddałam, to moje ego zupełnie się rozsypało.” – mówiła Agnieszka Maciąg w programie Magdy Mołek „W roli głównej”
Ten moment stał się punktem zwrotnym w jej życiu. Zamieniła stare nawyki na nowe. Przestała pić alkohol, palić papierosy i przestało sprawiać jej przyjemność przebywanie w mrocznych nocnych klubach. Rozpoczęła zupełnie nowy etap w swoim życiu.
Dalsze działania
W związku z wewnętrzną zmianą, zaczęła angażować się w zupełnie inne inicjatywy. Zaczęła wspomagać organizacje i wydarzenia charytatywne, a w 2008 roku została ambasadorem Światowego Programu Żywnościowego agencji ONZ, która zajmuje się walką z głodem w krajach trzeciego świata.
W 2007 i 2008 roku zasiadała w jury konkursu „Ogrody Integracji”, który jest przeglądem twórczości artystycznej niepełnosprawnych osób. Natomiast w 2009 roku była przewodniczącą jury w finale konkursu „Obycie umila życie”.
Od 2011 roku jest ambasadorką marki „Sante”.
Ślub i drugie dziecko
Od 1996 roku Agnieszka Maciąg jest związana z fotografem Robertem Wolańskim. Ich ślub odbył się w 2011 roku, a 20 kwietnia 2012 powitali na świecie córkę, Helenę. Swoją córkę urodziła w domu.
Narodziny córki i współpraca z położną w ramach domowego porodu stały się inspiracją dla niej do kolejnych działań. Od września 2013 roku została ambasadorką kampanii społecznej Po prostu położna, która ma na celu uświadamiać Polki o należnym im prawie do skorzystania z bezpłatnej edukacji przedporodowej oraz przybliża zawód i znaczenie położnej.
Publikacje
W 2006 roku Agnieszka Maciąg wydała tomik poezji „Zielone pantofle”, a rok później książkę kulinarną „Smak życia”. Poza tym wydała wiele poradników dla kobiet, w których uczy pozytywnego podejścia do świata czy tego jak żyć w zgodzie ze sobą.
Czym się obecnie zajmuje?
Agnieszka Maciąg jest miłośniczką harmonijnego życia, jogi i medytacji. „Jestem kobietą, która ogarnia dom, zarabia pieniądze, płaci rachunki, ale jednocześnie żyję w sposób mistyczny. To jest takie życie duchowe, bardzo piękne.” – mówiła w programie „W roli głównej”.
Agnieszka prowadzi własnego bloga – AgnieszkaMaciag.pl oraz jest aktywna na Facebooku i Instagramie.
Agnieszka Maciąg – cytaty
„Najgorsze, co my robimy, to sami dla siebie jesteśmy najgorszymi katami. To, że ktoś nam powie coś przykrego to może w nas zrobić wielką ranę, ale to co my pielęgnujemy w sobie potem, to co sobie powtarzamy – to jest największe krzywdzenie siebie.”
„Najważniejsze jest to jak ja się czuję sama ze sobą, jaka jest moja prawda.”
„Intuicja podpowiada każdej z nas. Tylko czy my usłyszymy ten głos i za nim pójdziemy, czy będziemy myśleć, analizować, poddawać w wątpliwość? Ja się nauczyłam, że kobieca intuicja to jest coś więcej niż myśl i przeczucie, jest to nasz kompas wewnętrzny, nasz GPS.”
„My nie jesteśmy na tym świecie po to, żeby być cały czas tacy sami. My jesteśmy tu po to, by dokonać transformacji.”
„Nauczyłam się żeby nie planować, tylko iść za głosem intuicji i za głosem serca.”
Artykuły, które mogą Ci się spodobać:
Źródła
Grafika: Flickr.com | Autor: Sławek | Licencja: CC BY-SA 2.0
https://player.pl/playerplus/programy-online/w-roli-glownej-odcinki,41/odcinek-2,S23E02,150233https://pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Maci%C4%85g
Zapisz się do newslettera
Chciałbyś co jakiś czas otrzymywać powiadomienia o nowych, ciekawych biografiach?Zapisz się do newslettera: