Mateusz Morawiecki. Jakie ma wykształcenie? Skąd pochodzi? Poznaj ciekawy życiorys premiera
Mateusz Morawiecki (ur. 1968) jest polskim menedżerem, bankowcem i politykiem, prezesem Rady Ministrów od 2017 roku.
Mateusz Morawiecki (ur. 1968) jest polskim menedżerem, bankowcem i politykiem, prezesem Rady Ministrów od 2017 roku.
Magdalena Ogórek (ur. 1979) to polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, działaczka polityczna, historyk. Jest doktorem nauk humanistycznych. W 2015 r. kandydowała z ramienia SLD na prezydenta, ale wynikiem 2,38% głosów nie odniosła sukcesu. Kim jest jej mąż? Ile ma dzieci? Jakie ma wykształcenie? Odpowiedzi na te pytania i inne ciekawostki z jej życia poznasz dzięki temu artykułowi.
Królowa Elżbieta II, a właściwie Elżbieta Aleksandra Maria (1926-2022) była królową Wielkiej Brytanii, przedstawicielką z dynastii Windsorów, koronowaną 2 czerwca 1953 roku. Była córką króla Jerzego VI i Elżbiety Bowes-Lyon.
Małgorzata Wassermann (ur. 1978) to polska adwokat i polityk, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji. Jej ojcem był polityk PiS, Zbigniew Wassermann, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Czy ma męża i dzieci? Co wiadomo o jej rodzinie? Przeczytaj ten życiorys, który odpowie na te pytania i pozwoli bliżej poznać jej życie prywatne oraz zawodowe.
Włodzimierz Lenin (1870-1924) był rosyjskim działaczem komunistycznym, twórcą partii bolszewickiej, organizatorem i przywódcą państwa sowieckiego.
Józef Stalin (1878-1953) był radzieckim rewolucjonistą bolszewickim, dyktatorem, politykiem i zbrodniarzem komunistycznym, odpowiedzialnym za śmierć milionów ludzi. Formalnie pełnił obieralne, kadencyjne funkcje sekretarza generalnego KPZR i jej poprzedniczek oraz premiera ZSRR, faktycznie był dożywotnim dyktatorem posiadającym nieograniczoną władzę. Epoka jego rządów w ZSRR jest określana jako stalinizm. Podczas jego rządów panował masowy terror. Stalin zawierając pakt Ribbentrop-Mołotow z III Rzeszą, umożliwił jej dokonanie zbrojnej agresji na Polskę we wrześniu 1939, przyczyniając się do wybuchu II wojny światowej.
Antoni Macierewicz (ur. 1948) to polski polityk, historyk, nauczyciel akademicki i publicysta. Jego bogate życie ściśle wiąże się z różnymi ważnymi wydarzeniami związanymi z najnowszą historią Polski, dlatego warto bliżej poznać tę postać.
Michaił Gorbaczow (1931-2022) był radzieckim a następnie rosyjskim politykiem, który będąc ostatnim przywódcą KPZR i jedynym prezydentem ZSRR został ojcem przejścia systemowego z ZSRR lat 80. do Rosji lat 90. W 1990 roku został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Ceniono go na Zachodzie za wkład w zakończenie zimnej wojny.
Aleksander Łukaszenka (ur. 1954) jest od 1994 roku prezydentem Białorusi, który sprawuje władzę w sposób dyktatorski. Pełni funkcje naczelnego dowódcy sił zbrojnych Białorusi oraz przewodniczącego Najwyższej Rady Państwowej Związku Rosji i Białorusi.
Władimir Putin (ur. 1952) jest rosyjskim politykiem, prawnikiem z wykształcenia. Był działaczem państwowym, funkcjonariuszem służb specjalnych i premierem Rosji (1999–2000 i 2008–2012). W latach 2000-2008 sprawował urząd prezydenta Federacji Rosyjskiej, który ponownie zaczął piastować w roku 2012.