Stephen Hawking – żona, dzieci, o Bogu, śmierć
Stephen Hawking. Kim były jego żony? Ile miał dzieci? Czy wierzył w Boga? Co było przyczyną jego śmierci? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania oraz inne ciekawostki z jego życia.
Stephen Hawking. Kim były jego żony? Ile miał dzieci? Czy wierzył w Boga? Co było przyczyną jego śmierci? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania oraz inne ciekawostki z jego życia.
Stephen Hawking niewątpliwie był jednym z największych i najsłynniejszych naukowców przełomu XX i XXI wieku. Dzięki ogromnej sile woli i pomocy otaczających go ludzi pomimo ciężkiej choroby udało mu się osiągnąć sukces. Został uhonorowany licznymi nagrodami, a jego książki w milionach egzemplarzy sprzedawane były na całym świecie.
Mikołaj Kopernik (1473-1543) był najwybitniejszym polskim astronomem. Posiadał rozległą wiedzę z wielu dziedzin. Był także matematykiem, inżynierem, lekarzem, prawnikiem, kanonikiem i ekonomistą. Udowodnił, że to Ziemia krąży wokół Słońca, a nie odwrotnie.
Maria Skłodowska-Curie (1867-1934) była fizyczką i chemiczką, nagrodzoną dwukrotnie Nagrodą Nobla. Była prekursorką nowej dziedziny chemii – radiochemii. Przeczytaj ten artykuł, aby bliżej poznać tę wybitną Polkę.
Isaac Newton (1642-1727) to wielki uczony, który wywarł olbrzymi wpływ na rozwój nauki. Zastał on naukę w postaci zlepka luźnych faktów i praw, a pozostawił nam spójny układ praw, dających się zastosować do ogromnego zakresu zjawisk fizycznych i pozwalających na dokładne przewidywania.
Christiane Nüsslein-Volhard (ur. 1942) jest laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, która podkreśla, że biologicznie istnieją tylko dwie płcie, a pomysły o umożliwieniu młodym ludziom określania własnej płci od 14 roku życia to „czyste szaleństwo”. Mówi, że przyjmowanie hormonów jest niebezpieczne z samej zasady i ma skutki uboczne. Przypomina także, że przeprowadzone badania potwierdzają, iż zabieg zmiany płci u dzieci ma negatywne i trwałe konsekwencje.
Viktor Frankl (1905-1997) był profesorem neurologii i psychiatrii wydziału medycznego Uniwersytetu Wiedeńskiego oraz profesorem logoterapii American International University w Kalifornii, jak również twórcą tzw. trzeciej wiedeńskiej szkoły psychoterapii (po psychoanalizie Freuda i psychologii indywidualnej Adlera) – szkoły logoterapii. U jej podstaw leży przekonanie, że każdy człowiek w sposób naturalny poszukuje w życiu sensu, a jego odnalezienia ma uzdrawiający wpływ na ludzką psychikę.
Bernard Nathanson (1926-2011) był amerykańskim lekarzem, profesorem nauk medycznych, który miał wielki udział w kulturowym przewrocie proaborcyjnym w USA w latach 60. i 70. Ponadto jako dyrektor największej kliniki aborcyjnej na świecie odpowiadał za 75 tysięcy aborcji. Kiedy jednak pojawiły się ultrasonografy i zobaczył na ekranie żywe dziecko, zaczął rezygnować z dokonywania aborcji, a po tym jak jego kolega nagrał na kasetę wideo „zabieg” aborcji, przeżył wielki szok. Zaczął rozumieć, że w brutalny sposób zabijał niewinne istoty. Świadomość życia od poczęcia i dokonanych zbrodni wywołała w nim wielkie poczucie winy, z którym długo nie mógł sobie poradzić. Stał się obrońcą życia i przyjął wiarę katolicką. Resztę życia poświęcił obronie nienarodzonych dzieci. Podróżował po świecie, świadcząc o świętości życia, uświadamiając ludziom kłamstwa grup proaborcyjnych (w końcu sam był współzałożycielem jednej z nich) i świadcząc o miłosierdziu okazanym mu przez Boga.
Zygmunt Freud (1856-1939) był austriackim lekarzem żydowskiego pochodzenia, neurologiem i twórcą psychoanalizy, który wywarł wielki wpływ na rozwój nauki.
Hipokrates (ok. 460 p.n.e. – ok. 370 p.n.e.) był greckim lekarzem, który został nazwany „ojcem medycyny” ze względu na bycie prekursorem współczesnej medycyny.